O projekte vhodný darca

Vhodný darca

Projekt Vhodný Darca vznikol za účelom spojenia ľudí, ktorí v neľahkej životnej situácií potrebujú pomoc a tak hľadajú vhodného darcu ich krvnej skupiny. Cieľom tohto portálu je urýchliť toto prepojenie ľudí, ktorí pomoc potrebujú a ľudí ktorí či už sú aktívnymi darcami krvi alebo sú pripravení v urgentých prípadoch pomôcť.

Doposiaľ neexistovala na Slovensku platforma alebo služba, ktorá by takto efektívne a rýchlo dokázala prepojiť ľudí, nakoľko častokrát ide o hodiny kedy treba konať rýchlo a pomôcť.

Projekt je pre všetkých užívateľov úplne zadarmo aj vždy bude.

Obrovským úspechom bude ak tento portál pomôže čo i len jednému človeku či už skvalitniť, pomôcť pri liečbe alebo priamo zachrániť život.

home
home

Náš cieľ

Cieľom portálu je dlhodobo ponúkať pomocnú ruku ľudom, ktorí sú odkázaní v neľahkej životnej situácií hľadať svojpomocne vhodného darcu či už pre seba alebo svojich blízkych. Jedným z kľúčových cieľov pri tvorbe tohto portálu bola myšlienka ako čo najrýchlejšie spojiť takýchto ľudí, keďže častokrát ľudia hľadajú takýchto darcov v kruhu svojej rodiny, blízkych, priateľov alebo cez sociálne siete, no nie vždy sa darí nájsť vhodného darcu v dostatočnom čase. V neposlednom rade ide aj o zachovanie diskrétnosti a súkromia, pretože nie každá rodina sa chce so svojím príbehom prezentovať na sociálnych sieťach a tak sa snažíme toto súkromie rešpektovať a ponúkať ľudom možnosť nájsť vhodného darcu online.

Naša vízia

Víziou projektu Vhodný darca je pomáhať ľuďom, zdravotníctvu a tak pomocou online nástrojov, ktoré sú v dnešnej dobe dostupnými riešeniami, budovať obdobné platformy, ktoré dokážu pomôcť bežným ľudom bez akéhokoľvek poplatku. Odvetví v ktorých treba akútne riešiť aktuálne nedostatky, problémy či chýbajúce možnosti je mnoho, no stále pracujeme aj na ďalších projektoch a zdokonalovaní stávajúcich tak aby čo najviac pomohli ľuďom.

Naše hodnoty

Základnou hodnotou portálu vhodnydarca.sk je ľudský život, ktorý je nenahraditeľný a jedinečný. Preto máme pre Vás rýchle a efektívne prepojenie kľúčových ľudí, poskytovanie služby pre ľudí zdarma a taktiež sa snažíme o modernizáciu zdravotníctva na Slovensku a využitie dostupných online prostriedkov pre skvalitnenie života ľudí tu u nás.

X